پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری و مدل های مختلف آن در فضا کاری گوناگون

مناسب ترین پارتیشن اداری را برای محیط خود انتخاب کنید!

در این مقاله میخواهیم پارتیشن اداری یا همان wall Dividers (دیوار های جدا کننده) در محیط های اداری و تجاری و نقش آنها در محیط کاری خود را بررسی کنیم و همچنین برای آن دسته از افراد که قصد اجرای سیستم دیوار های جدا کننده فضا یا همان پارتیشن اداری را دارند مطالبی را بیان کنیم تا با دیدی باز تصمیمی نهایی برای دکوراسیون یا معماری داخلی خود بگیرند.

سیستم های پارتیشن بندی در طراحی فضاهای منعطف کاری استفاده میشوند و انجام این کار بدان معنی است که شما باید بتوانید فضای کاری خودتان را با توجه به تغییرات سازمانی و شغلی خود تغییر دهید برای مثال با گسترش فعالیت های سازمان یا شرکت،شما نیاز به استخدام و اضافه کردن افراد جدید  داشته باشید و با توجه به فضای کاری خود شما تنها راه را در تقسیم بندی بهینه قسمتِ کلی به بخش های کوچکتر برای کارکنان ببینید در حالی که هر یک آنان از فضای کاری خود ابراز رضایت داشته باشند که در مجموع بازدهی مد نظر و مناسب شما حاصل شود.

فضای اداری منظماجرای پارتیشن دوجداره

بسیار خب برای ادامه مقاله بهتر است با ساختار و متریال انواع پارتیشن ها و دیوار های تقسیم کننده فضا و محیط آشنا شویم :

  • پارتیشن اداری چوبی و ساخته شده با ورق های ام دی اف (MDF) یکی از پر استفاده ترین و معمول ترین نوع پارتیشن ها هستند که در دو نوع دوجداره و تک جداره ساخته و تولید میشود که میتوان در ساختار آن از قاب یا فِرِم شیشه ای نیز برای دیدی بهتر و بازتر در فضا استفاده کرد این نوع از پارتیشن ها الگو ها و مدل های مختلفی دارند و بیشتر در ادارات ، سازمانها و ارگان های دولتی که ظاهری کلاسیک و رسمی تر برای فضای داخلی خود در نظر دارند استفاده میشوند.

پارتیشن دوجداره ام دی اف پارتیشن دوجداره چوبی و ام دی اف تصویر پارتیشن ام دی اف

این مدل از پارتیشن اداری تنوع الگو و طرح بیشتری نسبت به سایر محصولات این رده دارد و عموما از سه قسمت مختلف مانند 1) قاب زمینی 2) قاب شیشه ای (پنل شیشه ای)  3) قاب هوایی (لَت) تشکیل میشوند که به صورت قطعاتی از یک پازل به یکدیگر متصل میشود و یک قسمت کلی را شامل میشوند.
باز هم دست شما در انتخاب ارتفاع دیوار جدا کننده خودتان باز است و میتوانید تا ارتفاع استاندارد مشخصی را انتخاب کنید مثلا شما نمیخواهید که پارتیشن شما تا سقف کشیده شود پس شما میتوانید مدل هایی که در آن قاب هوایی یا لَت حذف شده استفاده کنید.ساختار پارتیشن دوجداره چوبیساختار پارتیشن دوجداره چوبی پنل زمینی

یا اینکه برای داشتن دید بهتر میخواهید قاب شیشه ای بلند تر و یا عریض تر برای پارتیشن اداری خود داشته باشید.
این موارد چند نمونه ای از تغییراتی بود که میتوان در پارتیشن ام دی اف و چوبی اداری ایجاد کرد از موارد دیگر میتوان به انتخاب نوع شیشه ، پرده های کرکره ای بین قاب شیشه ای دوجداره و یا ایجاد طرح و لگو سازمان و شرکت خود بر روی شیشه یا ام دی اف پارتیشنها اشاره کرد که بستگی به نوع بیزنس ، فعالیت و کسب و کار شما دارد.

  • پارتیشن اداری دوجداره فِرِم آلومینیومی که حاصل بروزرسانی نسل قدیمی خود یعنی تک جداره آلومینیومی هستند از قاب یا فِرِمی دوجداره در ابعاد و اندازه های استاندارد مختلف تشکیل میشوند که در این قاب و فِرِم معمولا از شیشه یا ورق های ام دی اف در مدل های مختلف و با توجه به نیاز های مختلف هر فضا استفاده میشود.

پارتیشن دوجداره آلومینیومی اداریتصویر پارتیشن دوجداره آلومینیومی

سرعت تولید،نصب و اجرای این مدل از پارتیشن اداری کمی بیشتر از سایر موارد است و همچنین میتوان از فِرِم هایی در اندازه ها و مدل های استاندارد این کار برای شخصی سازی بیشتر استفاده کرد از دیگر تغییرات در این دیوار های جدا کننده میتوان به جای گیری پرده کرکره ای بین دو شیشه فِرِم و یا مات کردن شیشه یا حک کردن لوگو سازمان یا شرکت شما توسط سند پِلاست بر روی شیشه های آن اشاره کرد.

  • محصولات بدون فِرِم (Frameless) که با نام پارتیشن شیشه ای شناخته میشوند یکی از محبوب ترینهای پارتیشن اداری بین شرکت های مدرن و جدی است که در حال حاضر بیشتر خواهان آن شرکت های خصوصی و گاهی دولتی هستند که ظاهری مدرن با نهایت شفافیت و دید باز میخواهند عضو بزرگ و بخش اعظم ساختار این محصولات را شیشه تشکیل میدهد که آن هم با توجه به نیاز در دکوراسیون داخلی میتوان از شیشه های با ضخامت بیشتر و یا کمتر استفاده کرد.

پارتیشن فرملس                                 پارتیشن اداری شیشه ای

همچنین از موارد مهم و جذاب در این مدل از پارتیشن اداری امکان به کار بردن شیشه های هوشمند است که در مقاله ای جدا آن را بررسی خواهیم کرد
و به طور خلاصه اگر بگوییم شیشه های هوشمند شیشه هایی هستند که با وصل شدن جریان برق به آن از حالت شفاف به مات تغییر حالت میدهند.

دسته بندی بالا بر اساس متریال و مواد استفاده شده در پارتیشن های مختلف است که میتواند به کسانی که نیاز به استفاده از این محصولات در دکوراسیون داخلی خود دارند کمک کند تا عنصر مطابق با سبک مورد نظر در معماری داخلی خود را انتخاب کنند،پس از انتخاب نوع محصول با متریال مد نظر خودتان نوبت به انتخاب اندازه های استاندارد مختلف پارتیشن میرسد که با توجه به پارامتر هایی مثل فاصله کف تا سقف و طول فضایی که قرار بر بهینه سازی آن است میتوانید در اندازه ای استاندارد قطعات پازلی پارتیشن خود را انتخاب کنید.

در واقع این محصولات همگی به صورت پازلی در کناریکدیگر قرار میگیرند و یک قطعه واحد را تشکیل میدهند که این سبک در دکوراسیون داخلی و طراحی صنعتی به نام مدولار شناخته میشود.

شما میتوانید تمامی محصولات پارتیشن اداری را در دسته ها و مدل های مختلف به راحتی مشاهده و بررسی نمایید و با استفاده از راهنمایی کارشناسان فروش در حداقل زمان،انتخابی مناسب برای محیط خود را داشته باشید.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *